Fyzikální terapie

Pracoviště je vybaveno špičkovou přístrojovou technikou. Nabízíme širokou nabídku následujících fyzikálních procedur:

 

Elektroterapie:

Využívá vlivu elektrických proudů anebo impulzů na organismus. Elektrický proud je do organismu přiváděn elektrodami vodivě připojenými na kůži. Elektroterapie působí proti bolesti, zvyšuje prokrvení tkání, uvolňuje svalové napětí, některé typy proudů se využívají k stimulaci nefunkčních svalů. Využívá se např. při bolestech kloubů a páteře, pro poruchách svalového napětí a nervosvalové funkce.
Aplikace: 10 – 30 minut při jednou sezení


Magnetoterapie:

Magnetoterpie využívá působení pulzního magnetického pole, které zvyšuje prokrvení, působí protizánětlivě, proti bolesti, proti otokům, uvolňuje svalové křeče a urychluje hojení kostí a měkkých tkání. Využívá se např. po zlomeninách, při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému, při funkční poruchách. Léčbu je vhodné kombinovat s vodoléčbou, rehabilitačním cvičením, akupunkturou a laserovou terapií.
Aplikace: 30min.
i


Ultrazvuk:

Ultrazvuk je mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkáněmi žádný elektrický proud. Opakovaná aplikace UZ zlepšuje prokrvení tkání, vstřebávání otoků a výronů, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalového napětí. Využívá se např. při artrotických změnách, zvýšeném svalovém napětí, při patních ostruhách, na jizvy a v subakutním stadiu krevních výronů.
Aplikace: individuální, záleží na stadiu onemocnění, délka procedury 3 – 10 minut


Laserterapie:

Aplikace laseru napomáhá regeneraci poškozených tkání, působí proti zánětu a bolesti. Využívá se v terapii jizev, při bolestivých funkčních poruchách – zánět šlach, úponů, svalů, i při degenerativních onemocněních jako je například artróza. Napomáhá při poúrazových stavech, distorzích, hematomech, podporuje regeneraci tkání.
Laseroterapie je vhodná i jako součást komplexní péčky tinnitu.

Aplikace: je individuálně nastavena dle typu onemocnění.


Přístrojová lymfodrenáž:

Metoda je založená na přerušované kompresi končetin, která podporuje jak lymfatický, tak žilní systém. Významně urychluje tok lymfy mízním řečištěm a podporuje látkovou výměnu organismu.
Aplikace: dle indikace


Vodoléčba:

Vodoléčba neboli hydroterapie je využití vody k léčbě různých onemocnění Teplá lázeň dokáže uvolnit a prokrvit ztuhlé svaly, příjemně působí na unavené klouby a navodí celkový pocit relaxace. Chladnější lázeň v horkém počasí povzbudí, stáhne cévy a uleví organismu zatíženému nadměrným horkem. Vodoléčebná terapie je vhodnou přípravou na vlastní rehabilitaci nebo masáž. Celotělová vířivá koupel, aromakoupel, rašelinová koupel, suchý zábal a relaxace
Aplikace: 20-30 minut


Lokální kryoterapie:

Lokální kryoterapie je místní léčba chladem, která spočívá v okrskovém ochlazení kůže pomocí proudění studeného vzduchu ochlazeného až k -30°C. Široká možnost využití, nejčastěji u revmatických a degenerativních změn a zánětů pohybového aparátu, pooperačních stavů, proti otokům, k tlumení bolesti.
Aplikace: dle indikace


Prohřívací rašelinové polštáře Lavaterm:

Lavaterm jsou rašelinové polštáře nahřívané ve vodní lázni. Využívají se k lokálnímu hloubkovému prohřívání. Tato procedura je pro klienta zpravidla velmi příjemná. Působením tepla Lavaterm napomáhá k prohřátí a následnému uvolnění svalových struktur. Působení tepla zvyšuje prokrvení pokožky a měkkých tkání, ovlivňuje vnitřní orgány. urychluje metabolické změny v tkáních a napomáhá odplavování kyselých látek z těla. Je velmi vhodné, když prohřátí rašelinovými polštáři předchází terapii nebo masáži. Lavaterm se využívá k uvolnění svalů, u chronických a degenerativních onemocnění pohybového systému, u revmatických onemocnění atp.
Aplikace: 5 – 20 minut, 2x -12x celkově. Ve sportovní medicíně i častěji.


 

Komentáře nejsou povoleny.