Kalendář

Kvě
25
Hlas a dech v CKP Roseta
Kvě 25 @ 13:45 – 19:00

online přihlášení na kurz

Odborný kurz pro odborníky i laické zájemce.

Mgr. Jana Lewitová

Mgr. Jana Lewitová

Proč byste mohli chtít s hlasem pracovat?

 • Chcete se naučit zpívat, i když si myslíte, že to vůbec neumíte.
 • Používáte svůj hlas při práci a chcete se naučit přirozeně a volně mluvit.
 • Trpíte některou z poruch hlasivek a chcete se naučit jim ulevit.
 • Chcete se naučit překonat ostych.
 • Chcete pocítit, jak při laskavém vedení můžete sami sebe přirozeně vyjádřit.
 • Můžete se naučit používat zpěv jako vhodnou formou autorelaxace.

Jana Lewitová pomocí jednoduchých cvičení vede své klienty k uvolňování napětí, podvědomých blokád a nepřirozených návyků, které brání volnému dýchání a spontánní, funkční tvorbě hlasu. Klienti postupně sami objevují možnosti svého hlasu, o kterých někdy vůbec nevědí. Tento poznenáhlý proces rozvíjení zpěvu přináší zpravidla i zlepšení hudebního sluchu, vnímání vlastního těla i emocí. Zpěvem se pak můžeme osvobodit, radovat, smát se a plakat tak, jak to lidé dělali odpradávna. Zakusíme sami na sobě, že se jedná o osvobozující proces, nejen proto, že se zpívá, ale protože se mimovolně lépe dýchá.

LEKTORKA: JANA LEWITOVÁ

Mezzosopranistka JANA LEWITOVÁ, absolventka pražské Akademie múzických umění, patří mezi přední interprety renesanční a barokní hudby. Studovala klasický zpěv u profesora Karla Bermana, Terezie Blumové a pod vedením Jessici Cash se zúčastnila kursů Letní akademie staré hudby v Innsbrucku. Na svých sólových recitálech doma i v zahraničí (např. Early Music Network – Londýn) uvádí často neznámé a dosud nepublikované skladby.

Čvn
1
Diagnostika a terapie kyčelního kloubu v CKP Roseta
Čvn 1 @ 14:00 – 18:00

OPAKOVÁNÍ VELMI ÚSPĚŠNÉHO KURZU! 
KAPACITA KURZU BYLA NAPLNĚNA, PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE JAKO NÁHRADNÍK A V PŘÍPADĚ UVOLNĚNÍ MÍSTA VÁS BUDEME KONTAKTOVAT.

 

Workshop o kyčelním kloub volně navazuje na předešlý věnovaný ramennímu kloubu.  Budeme se věnovat postavení pánevních kostí a jeho závislosti na napětí měkkých tkání, stejně jako postavení femuru.

online přihlášení na kurz

 

Kyčelní kloub je v evolučním procesu, stejně jako při ontogenezi lidského jedince místem otáčení, kolem kterého se napřimuje trup, ať už během vývoje druhu homo sapiens z čtvernožců, tak při napřimovacím procesu dítěte během prvního roku života. Protažení struktur na přední straně se současným vývojem hýžďového svalstva a dalších struktur na zadní straně zabezpečuje vzpřímený stoj, postupný vývoj bočních struktur během lezení a vertikalizace zase umožňuje boční stabilitu nezbytnou pro bipedální lokomoci.

Oproti ramennímu kloubu je kyčelní kloub (sloužící k přenosu sil z trupu na dolní končetiny a naopak) pevně zakotven v kloubní  jamce a zajištěn ligamentovým aparátem. Je kloubem, který se dovyvíjí jako jeden z posledních, ale stárne jako jeden z prvních.

Náš kurz si klade za cíl zlepšit vnímání pohybu a  napětí vlastních dolních končetin (zejména v oblasti kyčelního kloubu), jejich koordinované napojení na trup, zlepšení schopnosti relaxovat svaly a měkké tkáně. Osvětlením myofasciálních retězců DK snáze odvodíme provázanost funkce jednotlivých segmentů DK a naučíme se je ošetřit pomocí práce ve dvojicích i v autoterapeutickém cvičení. Využijeme pomůcky pro kompresní uvolnění myofasciálních tkání (foam-rollery,TP bally),therabandy, měkké míče S-ball. Ve workshopu klademe důraz na praktickou práci s vlastním tělem.

Lektor:

Bc. Štěpán Haškovec: 

Vystudoval 2. Lékařskou fakultu UK v Praze – obor fyzioterapie. V současné době pracuje v soukromé rehabilitační praxi a věnuje se přednášení kurzů konceptu Spiraldynamik®, technikám uvolnění fasciálně-svalových řetězců a pedagogice pohybu.

Srp
18
So
Kurz partnerské smyslné masáže v CKP Roseta
Srp 18 @ 10:00 – Srp 19 @ 18:00
Naučte se relaxační masáž se svým partnerem

Naučte se relaxační masáž se svým partnerem

Přijďte na kurz partnerské masáže. Naučíte se jemnou „rozmazlovací“ a smyslnou masáž, která se ideálně hodí pro páry. Masáž má celostní a intimní charakter a zaměřuje se na hlubší sladění partnerů. Výuka má poklidné tempo, budete mít dost času plně se svému partnerovi věnovat. Po absolvování kurzu si budete schopni v páru vyměňovat příjemnou a bezpečnou masáž. Pro usnadnění domácích začátků dostanete manuál probraných technik a lahvičku masážního oleje.
.

online přihlášení na kurz

Určeno pro:
Kurz je určen pro 4 páry. Předchozí masérské zkušenosti nejsou podstatné. Masáž je rozdělena do dvou dnů (1. a 2. část), můžete se zúčastnit jen jedné nebo obou částí.  Pro účast na 2.části je nezbytné mít absolvovanou 1.část.

Termíny:
1. část – so 18.8.2018 – 10-18h 
2. část – ne 19.8.2018 – 10-18h

Cena:
1. nebo 2. část – 2100 Kč / pár
1. a 2. část – 4000 Kč / pár

 
CO SE NAUČÍTE:
1. část

 • Naučíte se masáž horních a dolních končetin, hýždí, zad a obličeje.
 • Seznámíte se s nezbytnou teorií.
 • Vyzkoušíte si míchání aromatických olejů a přípravu prostředí pro masáž.
 • Hodně se zaměříme na vnímání partnera při masáži.

2. část

 • Rozšíříte si masáž z první části kurzu o masáž prsou a břicha.
 • Vyzkoušíte si techniky na hlubší sladění s partnerem.
 • Oba uděláte celou masáž souvisle a plně si ji prožijete v roli dávajícího i přijímajícího.

Každou část masáže nejprve ukáže lektor na figurantce. Vede vás po jednotlivých technikách, případně dovysvětlí a odpoví na dotazy. V  rolích maséra a masírovaného se střídáte. Celý kurz pracujete pouze se svým partnerem. Masáž nejlépe funguje, pokud je masírovaný bez oblečení. V druhé části kurzu si oba vyzkoušíte udělat celou masáž souvisle a plně si ji prožijete. Masáží vás opět povede lektor, který bude současně předvádět průběh masáže na figurantce.

LEKTOR: MGR. MIROSLAV VOJTEK
Miroslav Vojtek působí v Centru komplexní péče jako masér. Věnuje se zdravotním masážím, relaxačním technikám, Reiki a reflexní terapii. Hlavní podíl jeho práce tvoří hlubší terapeutické masáže určené ke zmírnění či odstranění zdravotních omezení svalového původu. Základní masáže také vyučuje v rámci MINIŠKOLY MASÁŽÍ pro širokou veřejnost.

Komentáře nejsou povoleny.