Cvičení pro ženy – terapie pánevního dna

Cvičení pro ženy

Cvičení pro ženy

Devět setkání s hlavním zaměřením na taneční pohybovou terapii a terapii pánevního dna pro ženy, které mají potíže v této oblasti nebo které chtějí poznat, co je pánevní dno, jak si ho lépe uvědomovat, a jak je možné o sebe fyzicky pečovat. 

Určeno pro:
Ženy s bolestivou menstruací, inkontinencí, s častými záněty v malé pánvi, toužící po početí, s bolestmi v bedrech, které jsou důsledkem problémů v malé pánvi, vylepšit vlastní sexuální prožívání a věnovat se svému ženství.

TermínyCenaOnline registrace
4.10., 11.10., 18.10., 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11., středa 17:00 - 18:30 2 250 Kčonline přihlášení

 Skupina je uzavřená po celých 9 setkání a není možné přijít jednorázově!

Při práci ve skupině se zaměříme na celé tělo s důrazem na oblast pánve a využití práce s dechem. Rozhýbáním těla a pánevní oblasti dojde k  prokrvení a zlepšení funkce. Využijeme také kreativitu a možnost sebevyjádření, které práce v pohybu nabízí. Budeme učit sami sebe vnímat, zastavit se a přijímat.

Hodně žen tráví většinu času sedavým zaměstnáním, snaží se fungovat, vyhovět a ztrácí kontakt se svým tělem i se svými potřebami. Proto často trpí výše uvedenými problémy.

Ženská skupina a bezpečné prostředí poskytne možnost sdílení problémů a vzájemnou podporu. Vytvoříme si prostředí bez konkurence a čas, ve kterém si dopřejeme pozorování těla, odpočinek a projevení vlastní osobnosti.

Na našich terapeutických setkáních využíváme jak kreativní pohyb a hudbu, které nám umožní uvolnit se a uvědomit si plně své tělo, tak i jednotlivá cvičení, cílená na relaxaci a posílení svalů pánevního dna. Nejedná se ale o pouhá cvičení na žíněnkách. Snažíme se propojit práci s tělem a s psychikou, což se ukazuje při terapii pánevního dna a potížím s ním spojených jako zásadní. K oblasti pánevního dna nepřistupujeme jako k oddělenému segmentu lidského těla, ale naopak se snažíme o celkové uvědomění celého těla a propojenosti jednotlivých jeho částí. Nedílnou součástí našich setkání je také edukace, snažíme se poskytnout bezpečné prostředí, kde ženy (pokud chtějí) mohou o svých potížích bez ostychu mluvit a brát si ze skupiny podporu.

 

Lektorky:
Skupinu vede fyzioterapeutka Bc. Eliška Burianová a taneční terapeutka a psycholožka Mgr. Klára Čížková. Obě mají s podobnou problematikou rozsáhlé zkušenosti a díky jejich odborné specializaci se mohou plně věnovat jak fyzickým, tak psychickým problémům souvisejícím s danou tématikou.

 

Mgr. Klára Čížková

Klára Čížková je taneční terapeutka a psycholožka. Vystudovala jednooborovou psychologii na FFUK v Praze, a výcvik v taneční pohybové terapii pod záštitou Americké asociace taneční a pohybové terapie. V současnosti je frekventantkou sebezkušenostního výcviku v hlubinně – dynamické psychoterapii. Věnuje se práci s lidmi s psychosomatickým onemocněním, a s lidmi po poranění mozku.

 

Bc. Eliška Burianová

Eliška Burianová vystudovala bakalářský obor fyzioterapie na 2.lfUK v Motole, kde v současné době pokračuje dále v magisterském studiu.

Již v průběhu studia se začala zaměřovat na problematiku těhotenství, zejména na přípravu k porodu, a také na problematiku poporodních obtíží. K pacientům se snaží přistupovat individuálně a terapii přizpůsobit jejich zájmům, motivovat k aktivnímu přístupu a spolupráci. V praxi používá techniky měkkých tkání, včetně fasciálních technik, dále mobilizace, kineziotaping, a také aktivní cvičení s pomůckami, kde využívá prvků z terapie Dynamické neuromuskulární stabilizace dle Prof. Koláře, senzomotorické stimulace, prvky z jógy a také práci s dechem.

Komentáře nejsou povoleny.