Nordic Walking

Instruktorka: Ilona Veselá
Individuální lekce: 600 Kč/1 lekce (rezervace místa na recepci)
Půjčení holí: 20 Kč

Co je to Nordic walking?

Nordic walking přeložený do češtiny znamená severská chůze a jde o chození se speciálními holemi k tomu určenými. Jedná se o jeden z nejzdravějších sportů, kde zapojujete svaly celého těla, přitom dopady tlumí hole, které navíc pomáhají zapojit do chůze i horní část těla.

Kdo může dělat Nordic walking? Tento sport je opravdu vhodný téměř pro všechny od seniorů až po vrcholové sportovce. Zátěž pro každého je daná individuálně, podle jeho možností a schopností. Vyloženou kontraindikací pro Nordic walking je pouze nekompenzovaný diabetik a kardiak.

Kde mohu Nordic walking provozovat? Prakticky kdekoli. Nejlepší chůze s holemi je v přírodě, ale když není nadosah, tak skvěle poslouží park anebo nábřeží.

Co k Nordic walkingu potřebuji? Kvalitní hole, které dobře tlumí nárazy a poskytnou vám jistou oporu (ty vám zapůjčíme, popřípadě je u nás budete moci i zakoupit). Obuv na sport, nejlepší jsou boty na běh. Oblečení, ve kterém se budete moci volně hýbat a zapotit. V zimních měsících jsou vhodné rukavice. Na delší výlety je lepší se vybavit ledvinkou s pitím.

Je Nordic walking těžký? Základní techniku zvládnete během prvních třech lekcí, které jsme pro vás připravili. Pak nic nebrání v tom, abyste mohli chodit ve skupině nebo individuálně. Správnou technikou si nebudete poškozovat zdraví a především chůze s holemi bude pro vás mít daleko větší fyziologický efekt a stane se zábavou a psychickým odreagováním.

Co mohu od Nordic walkingu očekávat? Zlepšení zdraví. Snížení hmotnosti. Seznámení se s novými lidmi. Nové zážitky a prožitky. Někdo z vás objeví pohyb, který mu pomůže zlepšit kondici, psychiku a pomůže v léčbě pohybového aparátu.

Jak je u nás kurz Nordic walkingu koncipován? Pro každého, kdo se chce Nordic walking správně naučit jsme připravili individuální lekce, na kterých se seznámíte se správnou technikou, rozcvičením, protažením, s výbavou a jak si vybrat a upravit hole. Lektorka se vám bude věnovat individuálně, bude tak moci zohlednit vaše potřeby či úpravu techniky v případě zdravotních obtíží.

Budeme se na vás těšit

Objednat se můžete osobně, telefonicky či e-mailem na recepci našeho centra

Komentáře nejsou povoleny.