Diagnostika a terapie kyčelního kloubu

Kdy:
23.3.2018 @ 14:00 – 18:00
2018-03-23T14:00:00+01:00
2018-03-23T18:00:00+01:00
Kde:
CKP Roseta
Nezamyslova 1712/13A
120 00 Praha 2-Nusle
Česko
Náklady:
1000
Kontakt:
Mgr. Eliška Marešová
241 441 685, 773 590 950

KAPACITA WORKSHOPU JE NAPLNĚNA, PŘIJÍMÁME ZÁJEMCE O MÍSTA NÁHRADNÍKŮ.

Workshop o kyčelním kloub volně navazuje na předešlý věnovaný ramennímu kloubu.  Budeme se věnovat postavení pánevních kostí a jeho závislosti na napětí měkkých tkání, stejně jako postavení femuru.

online přihlášení na kurz

 

Kyčelní kloub je v evolučním procesu, stejně jako při ontogenezi lidského jedince místem otáčení, kolem kterého se napřimuje trup, ať už během vývoje druhu homo sapiens z čtvernožců, tak při napřimovacím procesu dítěte během prvního roku života. Protažení struktur na přední straně se současným vývojem hýžďového svalstva a dalších struktur na zadní straně zabezpečuje vzpřímený stoj, postupný vývoj bočních struktur během lezení a vertikalizace zase umožňuje boční stabilitu nezbytnou pro bipedální lokomoci.

Oproti ramennímu kloubu je kyčelní kloub (sloužící k přenosu sil z trupu na dolní končetiny a naopak) pevně zakotven v kloubní  jamce a zajištěn ligamentovým aparátem. Je kloubem, který se dovyvíjí jako jeden z posledních, ale stárne jako jeden z prvních.

Náš kurz si klade za cíl zlepšit vnímání pohybu a  napětí vlastních dolních končetin (zejména v oblasti kyčelního kloubu), jejich koordinované napojení na trup, zlepšení schopnosti relaxovat svaly a měkké tkáně. Osvětlením myofasciálních retězců DK snáze odvodíme provázanost funkce jednotlivých segmentů DK a naučíme se je ošetřit pomocí práce ve dvojicích i v autoterapeutickém cvičení. Využijeme pomůcky pro kompresní uvolnění myofasciálních tkání (foam-rollery,TP bally),therabandy, měkké míče S-ball. Ve workshopu klademe důraz na praktickou práci s vlastním tělem.

Lektor:

Bc. Štěpán Haškovec: 

Vystudoval 2. Lékařskou fakultu UK v Praze – obor fyzioterapie. V současné době pracuje v soukromé rehabilitační praxi a věnuje se přednášení kurzů konceptu Spiraldynamik®, technikám uvolnění fasciálně-svalových řetězců a pedagogice pohybu.

Komentáře nejsou povoleny.