Načítám Akce

Jóga pro zdravá záda

Trápí vás bolesti zad? Chcete se dozvědět více o tom, jak funguje naše bederní, hrudní a krční páteř a co na ně má nejčastěji v běžném životě vliv? Chcete zjistit, jak můžete pomocí jógy přispět k jejich zdraví?
V semináři nahlédneme na nejčastější obtíže, se kterými se při bolestech zad setkáváme a jak si s nimi můžeme za pomoci jógy poradit. Může to být málo nebo naopak moc pohyblivá páteř či základní poruchy držení těla.
Díky tomuto semináři získáte přehled o jógových pozicích, které pomohou uvolnit, rozhýbat a zpevnit vaše záda tak, aby vám dopomohli k celkovému zdraví a pohodě.

Praktický seminář vede fyzioterapeutka a certifikovaná lektorkou jógy. Spojuje poznatky moderní medicíny a fyzioterapie a tradiční moudrost jógy.

Pro koho je seminář určen?

Seminář je praktický, určený pro kohokoliv, koho tato problematika zajímá. Je vhodný také jako součástí fyzioterapie, kterou pro bolesti zad absolvujete, absolvovali jste nebo teprve budete absolvovat.

I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o problematice vědět více. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky ve svých lekcích instruovat.

Harmonogram:

9:00 – 10:30 – Část 1. – Nahlédneme do nejčastějších zdrojů bolestí zad a poruch funkce bederní, hrudní a krční páteře, jako jsou základní poruchy držení těla, málo pohyblivá nebo naopak příliš pohyblivá páteř, málo stabilní apod. Za pomoci jógy budeme prakticky funkce jednotlivých částí páteře podporovat. Naučíme vás soubor cvičení a pozic, které si odnesete do domácího cvičení.

10:30 – 10:45 – Pauza

10:45 – 11:45 – Část 2. – Podrobný rozbor cvičení a pozic podporující pohyblivost páteře, přirozenou křivku páteře, stabilitu (ochranu před přetížením) a další.

11:45 – 12:00 – Pauza

12:00 – 13:30 – Vedená lekce rehabilitační jógy. Zopakujeme si cvičení z první a druhé části semináře s plynulými přechody. Následovat bude ztišení, protažení a relaxace na konci lekce.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex