Ambulantní 6týdenní psychosomatický program

Intenzívní terapeutický program v délce 6 týdnů je určen pro pacienty, kteří mají dlouhodobé psychosomatické obtíže, které se projevují zejména v pohybovém systému. 
Program je intenzívní, ale přesto ambulantní, každý den se tak budete vracet do pohodlí svého domova. Terapie probíhají převážně v odpoledních hodinách, abychom usnadnili účast i těm zájemcům, kteří nemohou na delší dobu opustit zaměstnání či například péči o své děti.
Program je určen zejména pro pacienty, kteří tuší psychosomatické aspekty svého stonání a chtějí prostřednictvím individuálně sestaveného terapeutického plánu dosáhnout zlepšení svého zdravotního stavu.

Během 6 týdnů vás čekají:

 • 3 psychosomatické konzultace s lékařem
 • 6 hodin individuální práce s psychologem
 • 12 hodin individuální fyzioterapie
 • 12 hodin skupinové psychoterapie
 • 6 hodin pohybové terapie
 • 6 hodin psychosomatické edukace

Obsah programu je sestaven dle našich dlouholetých zkušeností a jeho intenzita má účastníkům pomoci nastartovat změnu jejich zdravotního stavu. Obsah jednotlivých terapií však bude pro každého pacienta jedinečný, nastavený podle jeho zdravotního stavu a ideálního terapeutického plánu.

Kdo vás programem provede?

Terapeutický tým našeho programu je tvořen zkušenými lékaři a terapeuty, kteří mají zkušenosti s terapií psychosomatických obtíží. V rámci programu budou probíhat pravidelné týmové schůzky, které mají za cíl co nejlépe nastavit terapii jednotlivých účastníků programu a případně ji dle efektu průběžně upravovat.

Kolik program stojí?

Cena psychosomatického programu je 4 200 Kč za týden, což za období trvání celého programu činí 25 200 Kč. V rámci programu absolvujete během 6týdnu 45 hodin terapií.

Proč absolvovat program?

V čem je absolvování programu lepší než docházení na jednotlivé terapie?

 • Komplexnost – své zdravotní obtíže máte možnost řešit komplexně za pomoci odborníků několika oborů. 
 • Individuálnost – terapeutický plán každého pacienta programu je individuálně nastaven dle jeho zdravotních obtíží.
 • Intenzita – během 6týdnů se vám dostane 45 hodin terapií. V relativně krátkém čase tak získáte příležitost pracovat na svém zdraví intenzívněji než pravděpodobně kdykoliv předtím a nastartovat tak změny, které budete pozitivně vnímat
 • Týmový přístup – program umožňuje terapeutickému týmu pravidelné konzultace, které přinesou nejlepší možnou koordinaci probíhajících terapií
 • Přednostní zajištění termínů – termíny u našich terapeutů jsou pro účastníky programu rezervovány a mají tak jistotu, že termíny ve stanoveném období budou k dispozici.

Jak vypadá harmonogram programu?

Terapie v rámci programu budou probíhat úterý až čtvrtek v časech od 16 hodin dále. Výjimku tvoří 1. 4. a 6. týden, kdy navíc proběhne ještě psychosomatická konzultace s lékařem, která bude objednána dle rozvrhu lékaře na některý den v týdnu.

Abyste si mohli lépe představit, jak 6týdenní program vypadá, připravili jsme pro vás vzorový harmonogram.

Před zahájením programu absolvujete vstupní vyšetření u lékaře. To proběhne nejdříve 3 měsíce před zahájením programu.

Vzorový harmonogram programu

V 1., 4. a 6. týden programu – psychosomatická konzultace s lékařem (50 min). Objednání termínu proběhne dle rozvrhu lékaře.

Každý týden:

úterý 16:00 – 17:00 individuální fyzioterapie* 50 min
  17:00 – 18:00 individuální práce s psychologem* 50 min
středa** 16:00 – 17:00 psychosomatická edukace 50 min
  17:00 – 18:00 pohybová terapie 50 min
  18:00 – 19:30 skupinová psychoterapie 80 min
čtvrtek 18:00 – 19:00 individuální fyzioterapie* 50 min

* individuální fyzioterapie a individuální práce s psychologem budou vždy plánovány na úterý a čtvrtek v časovém rozmezí 16:00 – 20:00

** středeční program je společný a proběhne vždy takto v čase 16:00 – 19:30

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex