Hlas a dech

Hlasová terapie s Janou Lewitovou

Hlasová terapie s Janou Lewitovou

PROČ BYSTE MOHLI CHTÍT S HLASEM PRACOVAT?

  • Chcete se naučit zpívat, i když si myslíte, že to vůbec neumíte.
  • Používáte svůj hlas při práci a chcete se naučit přirozeně a volně mluvit.
  • Trpíte některou z poruch hlasivek a chcete se naučit jim ulevit.
  • Chcete se naučit překonat ostych.
  • Chcete pocítit, jak při laskavém vedení můžete sami sebe přirozeně vyjádřit.
  • Můžete se naučit používat zpěv jako vhodnou formo autorelaxace.

 

KDY: Středa 16:00-18:00 (během letních prázdnin neprobíhá, zahajujeme opět od září 2016)
PRO KOHO: Tyto lekce jsou vhodné pro všechny, bez omezení věku. Úplně malým dětem však spontaneita nechybí, většinou do té doby, než vstoupí do školy. Proto začíná být práce s dechem a zpěvem aktuální od první třídy dál, limitováni nemusíte být ani stářím.
CENA: 500 Kč za jednu výukovou hodinu.
Členové Klubu pevného zdraví VZP mohou na tuto aktivitu čerpat 15% slevu. Pro čerpání slevy je třeba předložit na recepci klubovou kartičku.

 

 
Zpěv a hlas je dech. Dech odráží tělesný i duševní stav, dech propojuje tělo a duši. Je-li dech, resp. výdech volný, přirozený, je i zpěv a hlas dobrý. Málokdo je tak uvolněný a bez zábran, že mu jde zpěv bez námahy sám od sebe a mnohdy i mluvení nás stojí mnoho sil. Jsou to různé zábrany, o kterých ani nevíme, kde se vzaly. Brzdí však výdech a způsobují, že se na hlas tlačí a zpívání nebo i mluvení nejde, jak bychom si přáli. Neříkáme, jak zpívat, ale pomocí jednoduchých cvičení dosahujeme uvolnění napětí, uvolnění výdechu. Tím postupně začneme vnímat svůj dech, své tělo, možnosti svého hlasu, o kterých někdy vůbec nevíme. Je to často osvobozující proces, nejen proto, že zpíváme, ale protože mimovolně lépe dýcháme.

Tím, že nás někdo nehodnotí, dovolíme si být sami sebou a také chvíli jen sami se sebou.

Hlasová terapie s Janou Lewitovou

Hlasová terapie s Janou Lewitovou

KDO LEKCE VEDE?

Mezzosopranistka JANA LEWITOVÁ, absolventka pražské Akademie múzických umění, patří mezi přední interprety renesanční a barokní hudby. Studovala klasický zpěv u profesora Karla Bermana, Terezie Blumové a pod vedením Jessici Cash se zúčastnila kursů Letní akademie staré hudby v Innsbrucku. Na svých sólových recitálech doma i v zahraničí (např. Early Music Network – Londýn) uvádí často neznámé a dosud nepublikované skladby.

 

Komentáře nejsou povoleny.