Masáže

Masáž může být příjemnou relaxační terapií, ale také výborným doplňkem probíhající fyzioterapeutické léčby. Vyberte si z naší široké nabídky masáží prováděných zkušenými terapeuty.

Jaké masáže si můžete vychutnat?

Klasická a sportovní masáž (25/50 min)

Nejčastěji žádaná masáž používaná při léčbě bolestí zad. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest.  Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu.  Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

Masáž nohou a chodidel (25 min)

Naše chodidla představují dokonalou mapu celého těla. Terapií reflexních zón vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla. Touto šetrnou a účinnou technikou přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a aktivujeme přirozené léčebné síly organismu.

Masáž lávovými kameny (50/80 min)

Masáž lávovými kameny je specifický typ terapie, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a za pomoci aromatických olejů je masírováno celé tělo. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje a pomáhá detoxikaci organismu.

Shiatsu (50 min)

Shiatsu se řadí mezi masážní techniky a vychází z čínské medicíny. Cílem shiatsu je obnovování energetické rovnováhy v těle. Uvolňuje a zároveň navozuje stav duševní i tělesné pohody. Provádí se na podložce v leže na zemi přes bavlněné oblečení za pomoci strečinku, tlaku nebo doteku.

Havajská masáž Lomi Lomi (50/80 min)

Masáž pochází z Havajských ostrovů, kde je po staletí používána na podporu duševního a fyzického zdraví. Původně byla vyhrazena jen pro kmenové vůdce. Dnes se šíří po celém světě a získává si stále větší oblibu. Havajská masáž je plynulá, rytmická a velmi příjemná. Poskytuje stimulaci pro krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje tělo i duši, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá očistit organismus. Jde o ideální masáž pro odpočinek a celkové uvolnění. Při havajské masáži zapojujeme mimo prstů a dlaní i předloktí. Účinky masáže umocňujeme použitím kvalitních masážních olejů, vonných esencí a příjemnou hudbou.

Breussova masáž (50 min)

Velmi příjemná a uvolňující masáž s energetickými účinky, při které se masíruje přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Používá se třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Breussova masáž je vhodná pro dnešní uspěchanou dobu, přináší celkové uvolnění a zklidnění. Třezalkový olej, kterým se záda při masáži potírají, napomáhá detoxikaci a působí na bolestivých místech hojivě.

Manuální lymfatická masáž (50 min)

Lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika prováděná stálým tlakem, pomalým tempem a speciálními hmaty v přesně určeném pořadí. Obnovuje a zlepšuje oběh lymfy v těle. Lymfodrenáž je jak zdravotní, tak i kosmetická. Její největší přínos je při detoxikaci organismu a zlepšení celkové imunity. Je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí, používá se při formování postavy. Lymfodrenáž je účinnou metodou v boji proti celulitidě. Délka masáže je určena podle druhu prováděné masáže (nohy, dolní polovina těla, celé tělo, atd.)

Manuální lymfatická masáž obličeje (50 min)

Lymfatická masáž obličeje je zaměřena na lymfatický systém v oblasti obličeje krku a dekoltu. Pomocí speciálních hmatů stimuluje lymfu a pomáhá  odstranit otoky v obličejové části a otoky očních víček. Přispívá k redukci váčků a kruhů pod očima, vyhlazuje a prokrvuje pokožku.

Jedná se o speciální velmi jemnou techniku, která efektivně působí na kůži. Výrazně potlačuje vznik vrásek, zpomaluje proces stárnutí pleti, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy.

Podpořením lymfatického systému dochází k odbourávání toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu, které nepříznivě působí na vzhled pokožky. Pozitivní účinky jsou nejen kosmetického, ale i zdravotního rázu – ovlivňuje stav pokožky, bolesti hlavy, otoky v obličeji a podporuje celkovou regeneraci.

Přístrojová lymfatická masáž (50 min)

Lymfatická masáž prováděná prostřednictvím moderního přístroje. Součástí terapie je vždy manuální uvolnění lymfatických uzlin fyzioterapeutem.

Masáž pro těhotné ženy (50 min)

Masáž pro těhotné slouží k relaxaci, uvolnění a ke zmírnění těhotenských obtíží – obzvláště bolestí zad, ale i otoků nohou. Napomáhá  k celkové pohodě, příznivě působí na zdraví budoucí maminky i plodu.

Antistresová péče (80 min)

Ošetření se skládá z masáže hlavy a liftingu obličeje. Masáž hlavy účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Lifting obličeje je vyhlazovací masáž obličeje s ihned viditelnými účinky. Tato jemná technika, šetrná k pokožce, je  doprovázena  příjemnými pocity hluboké relaxace a vnitřní pohody.

Indická masáž hlavy (50 min)

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Uvolňuje od napětí a stresu, působí jako lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Lifting obličeje (50 min)

Jedná se o vyhlazovací masáž obličeje s ihned viditelnými účinky. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Manuální lifting obličeje je nová revoluční metoda, kterou dokážete bez pomocí skalpelu výrazně omladit obličej. Tato jemná technika, šetrná k pokožce, je doprovázena  příjemnými pocity hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku.

Thajská masáž nohou (50/80 min)

Thajská masáž nohou je ideálním způsobem, jak dát odpočinout vašim nohám po náročném dnu. Celá procedura trvá 80 minut a začíná koupelí nohou a pokračuje jemným peelingem. Při samotné masáži se masérka věnuje nejdéle ploskám nohou, pokračuje přes nárty a oblast Achillovy šlachy až na lýtka. Masáž se provádí prsty a dlaněmi ruky, ale také speciální dřevěnou masážní tyčinkou. Při masáži se uvolní nejen nohy, ale příjemný pocit se dostaví do celého těla.

Pokud zvolíte delší 80minutovou masáž, dopřejete si navíc i nesmírně příjemnou a uvolňující masáž šíje.

Tok Sen (50 min)

Tok Sen je tradiční thajská technika. Zaměřuje se na tlakové body a energetické dráhy v těle, kam se přikládají dřevěné nástroje  a za pomocí poklepů a vzniklých vibrací pomůže uvolnit ztuhlé tělo a znovu rozproudit energii.  Na Tok Sen se používají speciální dřevěné nástroje vyrobené ze dřeva Tamarind. Pomocí těchto nástrojů se vytvoří zvukové a mechanické vibrace, které rezonují do hluboké vrstvy tkání a kostí. Masáž se provádí podél energetických meridiánů, odstraňuje blokády, uvolňuje zatuhnutí a zlepšuje krevní oběh. Snižuje nervové napětí a uvolňuje od stresu. Tuto techniku lze provádět v rámci jakékoli masáže nebo samostatně. Někdy stačí poklepat 5 nebo 10 minut a daný blok na těle se uvolní, někdy je třeba i celou masáž zad, závisí to na závažnosti či velikosti vašich potíží. Tato technika je překvapivě účinná a není bolestivá.

Reflexní terapie (50 min)

Velmi příjemná a hluboce relaxační technika. Masáž konkrétních plošek na chodidlech a nártech ovlivňuje vnitřní orgány a další části těla a podle potřeby je stimuluje nebo zklidňuje.

Bambusová masáž (50 min)

Bambusová masáž je velmi účinná a zajímavá procedura. Při této masáži se používají bambusové tyče různých délek a průměrů. Tyčky jsou určeny pro různé partie těla. Díky použití různých bambusových tyčí můžeme masírovat větším tlakem a současně velmi příjemně. Při silnějším tlaku pomocí bambusové tyče dochází k  většímu prokrvení svalů. Bambusová masáž má uklidňující i relaxační účinky, působí skvěle při celulitidě. Uvolňuje napětí, ztuhlost svalů, stimuluje krevní oběh. Velmi vyhledávaná a příjemná je i masáž obličeje, protože ač se to nemusí zdát, i na obličej je možné bambusové tyče použití. Masáž nedoporučujeme příliš štíhlým lidem.

Meridiánová masáž (50 min)

Jde o masáž, která pracuje s energetickými drahami (meridiány) jimiž proudí životní energie a její ladný tok je důležitý pro zdraví našich orgánů, výživu tkání, kloubů, atd. Masáž je příjemná, působí na tělo i mysl. Je vhodná pro každého k harmonizaci organismu, zmírnění příznaků nemocí akutních i chronických.
Masáž začíná úvodní diagnostikou, pak následuje samotná masáž. Terapeut přejíždí a jemně stlačuje dráhu příslušného meridiánu. Po masáži se doporučuje klidový režim a popíjení vlažných neutrálních tekutin. S případnými dotazy se můžete obrátit přímo na terapeuta.

 

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex