Lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o speciální manuální techniku, která podporuje oběh lymfy v těle. Pomocí cílených masážních hmatů (s daným jemným tlakem a směrem) je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení zplodin látkové výměny i otoků. V průběhu úvodní drenáže je s lymfoterapeutem probrán léčebný postup, počet a délka terapií.

Na manuální lymfodrenáž se můžete objednat i bez doporučení lékaře. Při vážnějších onemocněních vyžadujeme souhlas ošetřujícího lékaře.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je kompresní terapie, při které se střídavě naplňují a vypouští vzduchové komory návleků (kalhot, rukávů). Přístrojová lymfodrenáž tlakovou vlnou napomáhá odtoku přebytečné tekutiny z mezibuněčných prostor. Bezprostředně před aplikací je vždy nutné manuální uvolnění krčních uzlin a spádových uzlin (tříslo, podpaží).

Na přístrojovou lymfodrenáž je možné se objednat i bez doporučení lékaře. Při vážnějších onemocněních vyžadujeme souhlas ošetřujícího lékaře.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex