Bc. Barbora Falisová, Cert. MDT.

Fyzioterapeutka

Jako absolvent bakalářského studia na Prešovské univerzitě dostala účastí v zahraniční stáži ERASMUS možnost uplatňovat nabyté vědomosti v CKP ROSETA, kde zůstala i po dokončení stáže. Postupným získáváním teoretických a hlavně praktických poznatků z české rehabilitace přistupuje k pacientovi zcela individuálně. Receptem úspěšné terapie je podle ní společná práce a upřímná komunikace terapeuta a klienta, které jsou vodítkem pro správnou volbu léčebných postupů. Vyřešení problému je pak jednou s možností k otevření dalších dveří k poznání těla.

Pracuje s dětmi školního věku, dospělými i seniory, kteří mají chuť vyzkoušet a zároveň prožít a pochopit jak funguje jejich tělo. Jako bývalá aktivní házenkářka (během studia se věnovala házené na profesionální úrovni) dovede poradit a pomoct s problémy pohybového aparátu i tak specifické skupině pacientů, jakou jsou sportovci (profesionální, či rekreační).

V terapii využívá techniky měkkých tkání, mobilizace a LTV na neurofyziologickém podkladu. Působí i na oddělení fyzikální terapie, která v kombinaci s pohybovou léčbou úspěch terapie podporuje.

Protože organismus člověka není složen jen z těla ale i duše, která je podle ní stejně důležitá, vzdělává se i v oblasti psychosomatické medicíny. Účastní se seminářů, kurzů i odborných konferencí.

„Ve zdravém těle zdravý duch, nebo naopak?“