Barbora Michková

Lektorka

Jmenuji se Bára Michková a před lety jsem kvůli vyčerpání z náročné práce v neziskovém sektoru hledala způsob, jak bych si mohla mentálně odpočinout, vypnout nekonečný proud myšlenek, zklidnit se a skutečně relaxovat. Zároveň jsem potřebovala kompenzaci k sedavému zaměstnání, které mi způsobilo bolesti zad a celého pohybového aparátu. Tehdy mi přišla do života jóga, která dokázala všechno toto harmonizovat a přinést mi do života více klidu. Už od roku 2015 mi zlepšuje kvalitu života, a proto jsem se rozhodla tuto zkušenost předávat dále.

Po absolvování instruktorského kurzu jsem věděla, že to je opravdu jen začátek studia, které je na celý život. V současné době studuji tříletý obor Jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Mám velkou důvěru v terapeutické účinky jógy, proto mě moc baví se dále v tomto oboru vzdělávat. O získané znalosti se s vámi dělím na svých lekcích, které jsou v klidném a relaxačním tempu pro vaši fyzickou i psychickou pohodu, kterou podporuji aromaterapií. Zpřístupňuji při lekcích cvičení těm, kteří mají specifické potřeby třeba kvůli zdravotnímu stavu nebo ostychu, aby si i oni mohli užívat blahodárných účinků jógy. Nabíjí mě energie a atmosféra při společné praxi.

Moc mě těší možnost vytvářet prostor, do kterého můžete alespoň na hodinku odběhnout od každodenního shonu a ponořit se do sebe.