Mgr. Jitka Holubcová

Lektorka

Mgr. Jitka Holubcová je fyzioterapeutkou a ředitelkou Centra komplexní péče Sámova na Praze 10.

Vystudovala fyzioterapii na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy – magisterské studium. Je absolventkou tříletého psychoterapeutického výcviku v Rogersovském přístupu. V oboru fyzioterapie byla nejvíce ovlivněna učiteli Bc. Clarou Lewitovou (Fyzioterapie funkce), prof. Lewitem a doc. Vélem. Od počátku své práce je ovlivněna myšlenkami manželů MUDr. Machanderových (psychosomatika a kontemplativní psychoterapie), MUDr. Chvály (komplexní a rodinná terapie) a své dlouholeté kolegyně Mgr. Jany Týkalové (fyzioterapeutka, psycholožka a ředitelka CKP Roseta a Dobřichovice). Ve své práci využívá také kontemplativní psychologii a učení o mindfulness svých tibetských učitelů Sakyonga Miphama a Chogyama Trungpy rinpočeho školy Shambhala.

Mgr. Jitka Holubcová třináct let rozvíjela vlastní praxi v ordinaci v Lékařském domě v Mezibranské, kde měla možnost spolupracovat s majitelkou zdravotnického zařízení MUDr. Danou Jenšovskou (lékařka ORL). Po několika letech samostatné praxe dostala v roce 2002 od své kolegyně Mgr. Jany Týkalové možnost spolupodílet se na založení a vybudování zařízení CKP Dobřichovice, které mělo za cíl propojit obory, které by přinesly pacientům možnost léčby celostním přístupem. Poté, co si zařízení v Dobřichovicích získalo svůj kredit, vzniklo podobné centrum i v Praze  – CKP Roseta, kde Mgr. Holubcová také od jeho vzniku pracovala.

Mnoho let se mimo své práce věnovala spolupráci s postiženými sportovci, je mezinárodní klasifikátorkou atletiky a lukostřelby na poli Paralympijských sportů.

Působí též jako lektorka, vyučuje Psychosomatiku pro fyzioterapeuty a lékaře v rámci pregraduálního a postgraduálního vzdělávání. Spolupracuje na Psychosomatických supervizích při Psychosomatické klinice.