Qi gong, úvod do Tai ji

Deset setkání pro všechny zájemce, kteří chtějí aktivně pečovat o své zdraví, začátečníky i pokročilé v umění Qi gong a Taj ji.
Qi gong znamená doslovně práci s energií. Myšlena je tím vnitřní životní energie, jejíž dostatek a plynulé proudění v těle je z hlediska tradiční čínské medicíny základní a nevyhnutelnou podmínkou zdraví. Qi gong je propracovaný systém čínských zdravotních cvičení s několika tisíciletou tradicí podobně, jako je tomu s jógou v Indii.           
Tai ji je vnitřní bojové umění, které se rozšířilo po světě především jako velmi účinné zdravotní cvičení. Proto, aby tai ji přinášelo skutečné zdravotní přínosy, je potřeba umět základy qi gongu. V opačném případě sestava sice hezky vypadá, ale její zdravotní přínosy jsou minimální, v horším případě může naopak škodit. Nejčastějším případem jsou “tajčisti” se zničenými koleny. Hlavním cílem kurzu bude zvládnutí důležitých základů, jako je dýchání, zakořenění, uvolněnost, atd. Výuka bude zaměřená na zdravotní přínosy, ne na rozvoj bojových dovedností.

Skupiny:

Začátečníci: Terapeutická skupina je určena široké veřejnosti, především však těm, kteří mají zájem aktivně pečovat o své zdraví.

Mírně pokročilí: Skupina pro absolventy skupiny pro začátečníky.

Pokročilí: absolventi skupiny pro mírně pokročilé.

Účinky:

  • Psychické i fyzické uvolnění – pomáhá lépe zvládat stres
  • Úleva nebo odstranění bolestí pohybového aparátu
  • Uvolnění a protažení svalů i bez dosažení extrémních pozic
  • Posílení a zpevnění těla bez přetížení nebo zkrácení svalů
  • Zlepšení dýchání, trávení, vylučování
  • Zlepšení krevního a lymfatického oběhu bez zvyšování tepové frekvence
  • Zlepšení rovnováhy, koordinace, soustředění, držení a vnímání vašeho těla

S sebou:

Na cvičení si přineste pohodlné volné oblečení a obuv s tenkou rovnou podrážkou.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex