Načítám Akce

Jóga a hypermobilita

Cílem kurzu je seznámit účastníky s problematikou hypermobility v kontextu moderní fyzioterapie a západní medicíny spojenou s tradiční moudrostí jógy.
V semináři nahlédnete do toho, jak náročné může být žití s hypermobilitou. Podíváme se na hypermobilitu z širokého hlediska včetně všech oblastí života, které u člověka může ovlivňovat.
Řekneme si, čemu se v józe raději vyhnout, abychom hypermobilitu nepodporovali. Projdeme široké spektrum nejčastěji využívaných pozic v józe a ukážeme si, na co si v nich dát pozor a jak šikovně (například za pomoci pomůcek) můžeme pozice pro daného člověka modifikovat. Nejenže tak můžeme zabránit rizikům poranění, ale naopak tak danému člověku významně pomoci v jeho celkovém fyzickém i mentálním zdraví.

Ukážeme si naopak strategie, jak s hypermobilním člověkem za pomoci jógy pracovat. Odnesete si celou baterii praktických cvičení a technik, které vám budou nápomocné při práci s hypermobilním člověkem na fyzické, ale také i mentální úrovni.

 

Harmonogram:

Čemu se budeme v našem webináři věnovat a co získáte?

16:30 – 17:50:

1. Definice hypermobility a jejího významu a vlivu na život člověka, fyzické symptomy, vliv CNS, mentální zdraví

2. Strategie přístupu k hypermobilním lidem (v kontextu jógy i mimo ní): obecné principy pohybu, edukace, ovlivnění rozsahu pohybu; Praktický nácvik modifikací nejčastějších jógových pozic, cílené využití pomůcek.

17:50 – 18:00 – Pauza

18:00 – 19:30:

3. Strategie přístupu k hypermobilním lidem (v kontextu jógy i mimo ní): Principy aktivity a praktický nácvik (formy stabilizace) v jógových pozicích; Strategie podpory mentálního zdraví: Prohloubení vnímání, využití pomůcek, dechové techniky.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex