Načítám Akce

Jógou ke zdraví bederní páteře

Trápí vás bolesti bederní páteře nebo kříže? Chcete se dozvědět více o tom, jak naše bedra fungují, co na ně má vliv a zjistit, jak můžete pomocí jógy přispět k jejich zdraví? Nebo dlouhodobě na lekce jógy chodíte a nevíte přesně, co si máte představit pod pojmem „Core“ nebo střed těla, když vám lektor říká, abyste ho aktivovali?
V semináři nahlédneme do základů anatomie bederní páteře a pánve,  do jejich funkce, základních patologických funkčních syndromů této oblasti. Ozřejmíme si problematiku středu těla a zjistíte, jak na tom se svým „Core,“ který může mít úzkou souvislost s obtížemi v oblasti beder, jste.
Cílem semináře je získat přehled o jógových pozicích, které mohou dopomoci bederní páteř uvolnit, rozhýbat a zpevnit střed těla tak, abychom dopomohli celkovému zdraví a pohodě této části těla. S pomocí jógových pozic a jógových technik zasadíme bederní páteř, pánev a kříž (SI klouby) do širšího kontextu celého těla a každodenního života.

Seminář je teoreticko-praktický, určený pro kohokoliv, koho zajímá problematika funkce a dysfunkce bederní páteře a středu těla, tzv. „Core“ a  „hlubokého stabilizačního systému,“ ať už z osobních nebo zdravotních důvodů nebo čistě ze zájmu.

Seminář vás svým rozsahem zejména pozve do široké problematiky bederní páteře, dolního trupu a středu těla. Lektorka se s vámi podělí o ty nejzajímavější postřehy a typy ze své praxe jógy i fyzioterapie. Nabídne vám také zdroje pro další inspiraci a samostudium hlubších poznatků.

Pro koho je seminář určen?

Zájemcům o jógu, kteří s ní začínají nebo i delší dobu cvičí, ale problematika středu těla, tzv. „Core“ je pro ně nejasná. Tápou, když lektor říká, aby střed těla aktivovali, a tyto nejasnosti brzdí jejich posunu v praxi jógy dále.

I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o problematice bederní páteře a středu těla získat širší představu. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky k práci se středem těla ve svých lekcích instruovat.

Je seminář vhodný jako součást fyzioterapie?

Ano, seminář je vhodnou součástí fyzioterapie, kterou pro obtíže spojené s bederní páteří absolvujete, absolvovali jste nebo teprve absolvovat budete.

Harmonogram:

9:00 | Začátek semináře

9:00–9:15 | Úvod do semináře a problematiky

9:15 –10:30 | Teorie a praxe – Základy anatomie bederní páteře, klíčových svalů a dalších struktur měkkých tkání ovlivňujících funkci a zdraví zad; Základní funkční patologické syndromy;  Mobilní a stabilní páteř, Problematika středu těla, „Hlubokého stabilizačního systému“, tzv. „Core“; Význam „Core“ a stability beder v józe a běžném životě, Břicho a vnitřní prostory trupu

10:30–10:45 | Pauza

10:45–11:45 | Jógou ke zdraví bederní páteře – Jóga jako nástroj pro terapii bolestí zad; pozice a cvičení pro uvolnění měkkých tkání; přípravná cvičení pro mobilizaci bederní páteře a pánve; různé způsoby aktivace „Core“; jógové pozice podporující střed těla; aplikace do běžného života jako ochrana bederní páteře před bolestí a obtížemi

11:45–12:00 | Pauza

12:00–13:15 | Vedená lekce jógy zaměřená na procvičení praktických poznatků ze semináře

13:15–13.30 | Závěr, otázky a odpovědi

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex