Načítám Akce

Jógou ke zdraví krční páteře a horních končetin

Trápí vás chronické bolesti krční páteře, šíje, ramen, loktů nebo zápěstí? Cvičíte nebo chtěli byste cvičit jógu (nebo i jiné cvičení) a tyto obtíže vám v řadě poloh nebo cviků brání? Chcete se dozvědět, jak si můžete sami dopomoci k tomu, aby se tyto bolesti neobjevovaly a ve vašem cvičení vám nebránily?
V semináři nahlédneme do základů anatomie a fungování krční páteře a horních končetin a na jejich propojení, které má v praxi výrazný vliv právě na funkci nebo vznik bolestí v těchto oblastech při józe či jiném cvičení. Hlavním cílem semináře je účastníkům předat znalosti a poznatky z praxe o tom, jak s vlastními horními končetinami a krční páteří v józe zacházet tak, aby nedocházelo k riziku vzniku obtíží a bolestí. Řekneme si, čemu se raději vyhnout, na co si dát pozor a jaké jsou vhodnější způsoby provádění jógových pozic, abychom naopak podpořili naše horní končetiny a krční páteř ve své přirozené funkci a přispěli tak k jejich zdraví a celkové pohodě.
Získáte také přehled o jógových pozicích, které mohou při vhodném způsobu provádění naše horní končetiny a krční páteř pozitivně ovlivnit a tím se i zmírnit bolesti a obtíže.

Seminář vás svým rozsahem zejména pozve do široké problematiky propojení krční páteře a horních končetin. Lektorka se s vámi podělí o ty nejzajímavější postřehy a typy ze své praxe jógy i fyzioterapie. Nabídne vám také zdroje pro další inspiraci a samostudium hlubších poznatků.

Pro koho je seminář určen?

Seminář je teoreticko-praktický, určený pro kohokoliv, koho zajímá problematika funkce a dysfunkce krční páteře a horních končetin, ať už z osobních nebo zdravotních důvodů nebo čistě ze zájmu.

Je vhodný také jako součástí fyzioterapie, kterou pro obtíže spojené s krční páteří, ramenními, loketními klouby nebo zápěstím absolvujete, absolvovali jste nebo teprve budete absolvovat.

Určený je i zájemcům o jógu, kteří s ní začínají nebo i delší dobu cvičí, ale tato problematika je pro ně nejasná a chtějí se dozvědět více. Tápou, když lektor používá např. termín „Hasta bandha“ nebo „Opora o dlaň“, „Krční zásuvka“ a tyto nejasnosti brzdí jejich posunu v praxi jógy dále.

I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o problematice získat širší představu. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky ve svých lekcích instruovat.

Harmonogram:

9:00  Začátek semináře
9:00–9:15 Úvod do semináře a problematiky
9:15–10:30 Teorie a praxe – Základy anatomie a funkce horní končetiny a krční páteře, klíčových svalů a dalších struktur měkkých tkání ovlivňujících funkci a zdraví horních končetin a krční páteře; Základní funkční patologické syndromy; funkční vztahy, aplikace v praxi jógy
10:30–10:45  Pauza
10:45–11:45  Teorie a praxe – Jógou ke zdraví – Krční páteř a horní končetiny – pokračování aplikace v praxi jógy, jógové pozice a rozbor postavení a aktivity horních končetin a krční páteře v nich; aplikace do běžného života jako ochrana před bolestí a obtížemi
11:45–12:00  Pauza
12:00–13:15  Vedená lekce jógy zaměřená na procvičení praktických poznatků ze semináře
13:15–13.30  Závěr, otázky a odpovědi

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex