Načítám Akce

Jógou ke zdraví pánevního dna

Zjistěte, jak na tom jste se svým pánevním dnem. Jak ho umíte vnímat, ovládat, aktivovat nebo relaxovat? A jaký to má vliv na vaše zdraví a na váš život?
V semináři nahlédneme do základů anatomie a funkce svalů pánevního dna ve své nejužší podstatě a za pomoci jógy ho poznáme i v širších souvislostech. Cílem je osvojit si jeho správnou aktivitu samostatně i v běžných denních činnostech a nabídnout pohled na něj v širším kontextu jógy.
Využitím jógových pozic a jógových technik zasadíme funkce pánevního dna do širšího kontextu celého těla a našeho života a dozvíme se tak, kam až vliv našeho pánevního dna v našem životě může sahat a jak moc nás ovlivňuje v každodenním životě, i když s ním nemáme žádné viditelné obtíže, jako je například inkontinence (nedobrovolný únik moči).

Harmonogram:

9:00 – 10:30 – Praktické využití poznatků o anatomii, funkci a dysfunkci pánevního dna v praxi jógy; navnímání pánevního dna; přípravná cvičení – zahřívací, mobilizační cvičení, myo-fasciílní a neuro-vaskulární uvolnění pánve a pánevního dna, příprava na asánovou praxi;

10:30 – 10:45 – Pauza

10:45 – 11:45 – Pokračování aplikace poznatků o funkci a dysfunkci pánevního dna v praxi jógy, aktivace pánevního dna a nejčastější chyby, jógové pozice (ásány) a rozbor aktivity pánevního dna v nich; aplikace do běžného života jako ochrana obtížemi, pomůcky

11:45 – 12:00 – Pauza

12:00 – 13:30 – Vedená lekce rehabilitační jógy zaměřené na pánevní dno – Opakování cvičení z první a druhé části semináře ve vedené lekci s plynulými přechody; ztišení, protažení a relaxace na konci lekce

Pro koho je určen?

Seminář je praktický, určený pro kohokoliv, koho zajímá problematika funkce a dysfunkce pánevního dna ať už z osobních důvodů nebo čistě ze zájmu.

Je vhodný také jako součástí fyzioterapie, kterou pro obtíže spojené s dysfunkcí pánevního dna absolvujete, absolvovali jste nebo teprve budete absolvovat.

Určený je i zájemcům o jógu, kteří s ní začínají nebo i delší dobu cvičí, ale problematika pánevního dna je pro ně (ve spojení s jógou) nejasná. Tápou, když lektor používá výraz „Mulabandha“, nebo říká, aby pánevní dno aktivovali, a tyto nejasnosti brzdí jejich posunu v praxi jógy dále.

I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o pánevním dnu získat širší představu. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky k práci s pánevním dnem ve svých lekcích instruovat.

Seminář vás svým rozsahem zejména pozve do široké problematiky pánevního dna a nabídne vám také zdroje pro další inspiraci a samostudium hlubších poznatků o pánevním dnu.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex