Načítám Akce

Jógou ke zdraví pánevního dna

KAPACITA WORKSHOPU JE NAPLNĚNA, HLÁSIT SE MŮŽETE JAKO NÁHRADNÍCI.
Zjistěte, jak na tom jste se svým pánevním dnem. Jak ho umíte vnímat, ovládat, aktivovat nebo relaxovat? A jaký to má vliv na vaše zdraví a na váš život?
V semináři nahlédneme do základů anatomie a funkce svalů pánevního dna ve své nejužší podstatě a za pomoci jógy ho poznáme i v širších souvislostech. Cílem je osvojit si jeho správnou aktivitu samostatně i v běžných denních činnostech a nabídnout i jiný pohled na něj v širším kontextu jógy.
Využitím jógových pozic a jógových technik zasadíme funkce pánevního dna do širšího kontextu celého těla a našeho života a dozvíme se tak, kam až vliv našeho pánevního dna v našem životě může sahat a jak moc nás ovlivňuje v každodenním životě, i když s ním nemáme žádné viditelné obtíže, jako je například inkontinence (nedobrovolný únik moči).

Pro koho je seminář určen?

Seminář je teoreticko-praktický, určený pro kohokoliv, koho zajímá problematika funkce a dysfunkce pánevního dna ať už z osobních důvodů nebo čistě ze zájmu. I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o pánevním dnu získat širší představu. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky k práci s pánevním dnem ve svých lekcích instruovat.

Je vhodný také jako součástí fyzioterapie, kterou pro obtíže spojené s dysfunkcí pánevního dna absolvujete, absolvovali jste nebo teprve budete absolvovat.

Určený je i zájemcům o jógu, kteří s ní začínají nebo i delší dobu cvičí, ale problematika pánevního dna je pro ně (ve spojení s jógou) nejasná. Tápou, když lektor říká, aby pánevní dno aktivovali, a tyto nejasnosti brzdí jejich posunu v praxi jógy dále.

Harmonogram:

9:00 – Začátek semináře

9:00 – 9:15 – Úvod do semináře a problematiky svalů pánevního dna

9:15 – 10:30 – Teorie a praxe – Základy anatomie svalů pánevního dna, Funkce svalů pánevního dna z pohledu fyzioterapie a jógy, důsledky dysfunkce svalů pánevního dna; Aktivace pánevního dna a nejčastější chyby; Navnímání pánevního dna, nácvik správné aktivity (nácvik aktivity, výdrže, opakování a rychlosti aktivity pánevního dna), relaxace a další funkce pánevního dna izolovaně, v józe a v běžných denních aktivitách

10:30 – 10:45 – Pauza

10:45 – 11:45 – Pánevní dno v józe – Múlabandha a prána (životní energie, životní vitalita), ásany (jogové pozice) pro aktivaci svalů pánevního dna, ásany pro relaxaci/protažení svalů pánevního dna;  praktický nácvik provedení, typy pro správné provedení a praxi, nejčastější chyby; pomůcky

11:45 – 12:00 – Pauza

12:00 – 13:15 – Vedená lekce jógy zaměřená na procvičení praktických poznatků ze semináře

13:15 – 13.30 – Závěr, otázky a odpovědi

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex