Načítám Akce

Jógou proti stresu

Potřebujete se zklidnit a uvolnit? Chcete zjistit, jak vám jóga může pomoci se uvolnit od stresu a zároveň být proti němu odolnější a podpořit tak své celkové fyzické i duševní zdraví? V semináři nahlédneme do poznatků, co s námi stres dělá, a dozvíme se, jak můžeme pomocí jógy sami sobě pomoci ulevit si od stresu.
V první části podrobně rozebereme fyzická cvičení, která nám pomohou se v těle uvolnit, rozhýbat a zároveň podpořit naší odolnost a stabilitu (fyzickou i mentální). Získáte baterii cvičení a pozic, které si odnesete do domácího cvičení.
V druhé části se zaměříme na relaxační a dechová cvičení zaměřená na celkové zklidnění a uvolnění a cílená antistresová cvičení, která si budete moci odnést domů a provádět i samostatně kdekoliv a kdykoliv v běžném životě.

Ve vedené lekci si vše znovu zopakujeme a procvičíme.

Praktický seminář je vedený fyzioterapeutkou a certifikovanou lektorkou jógy. Spojuje poznatky moderní medicíny a fyzioterapie a tradiční moudrost jógy.

Harmonogram:

9:00 – 10:30 – Část 1. – Praktické využití základních poznatků o stresu a jeho vliv na člověka v józe; cvičení a modifikované jógové pozice zaměřené na uvolnění, rozhýbání, odolnost a stabilitu (fyzickou i mentální)

10:30 – 10:45 – Pauza

10:45 – 11:45 – Část 2. – Relaxační, dechová cvičení zaměřená na celkové zklidnění a uvolnění; cílená antistresová cvičení

11:45 – 12:00 – Pauza

12:00 – 13:30 – Vedená lekce rehabilitační jógy zaměřená na stres – Opakování cvičení z první a druhé části semináře ve vedené lekci

Určeno pro:

Seminář je praktický, určený pro kohokoliv, koho tato problematika zajímá. Je vhodný také jako součástí fyzioterapie, kterou pro bolesti zad absolvujete, absolvovali jste nebo teprve budete absolvovat.

I když je seminář svou odborností určený hlavně laikům, není uzavřený pro odborníky například z řad učitelů jógy, kteří chtějí o problematice vědět více. Díky zkušenosti ze semináře pak mohou lépe své žáky ve svých lekcích instruovat.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex