Načítám Akce

Nástup dítěte do školy a jak ho lze usnadnit?

Nástup do školy je velký krok pro vaše děti i pro vás. Chcete být na tento krok připraveni? Přijďte na náš seminář vedený přední českou psycholožkou a specialistkou na vývojovou psychologii PhDr. Lenkou Šulovou.
V první části se společně zamyslíme nad tématem, školní zralosti. Čím především se liší předškolák a školák? Jaké základní vývojové úkoly v tomto věku děti čekají? Řekneme si, jak by měla probíhat dlouhodobá, střednědobá i krátkodobá příprava dítěte na školu a jak dítěti pomoci při zvykání si na jeho školní povinnosti. Promluvíme si i o obtížích, které mohou toto období provázet a jak je řešit, pokud nastanou.
S nástupem do školy přijde i hodnocení školních výsledků malých školáků. Co to vlastně je školní úspěšnost a jak s hodnocením pracovat? Jak nastavit součinnost mezi školou, rodiči a dítětem? Jaká jsou vzájemná očekávání a možné formy spolupráce? Kromě zkušeností z České republiky představíme i inspiraci z jiných států (Kanada, Francie, Skandinávie).

A protože školu nejde oddělovat od rodinného života, budeme se věnovat také vybraným znakům současného rodičovství v ČR (rychlé životní tempo, věk rodičů, dvoukariérová manželství, málo společně tráveného času dětí s rodiči, příliš vysoké ambice rodičů, malý časový prostor pro kontakt dětí s prarodiči, komplikované rodinné vztahy v porozvodových situacích…)  a výchovným rizikům s tím spojených.

Jednotlivá témata budou vždy zakončena diskuzí a otázkami souvisejícími s konkrétními případy.

Získáte také seznam doporučených odborných zdrojů pro inspiraci a případné vlastní studium.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex