Načítám Akce

Pánev, pánevní dno a bolesti bederní páteře

Pánev a kyčle přenáší společně síly ze dvou končetin na jednu páteř a naopak, proto hrají velmi komplexní roli. Ida Rolf popisovala kyčel jako kloub určující symetrii. Rozdíly v nastavení kyčlí se přenáší jak nahoru do páteře, tak dolů do dolních končetin.
V našem kurzu se věnujeme kombinaci pohybu a manuálních technik pro maximální efektivitu a dlouhotrvající účinek. Hledáme nové porozumění interakcí mezi skeletem, svaly, klouby a fasciálními proprioceptory. Na základě lety prověřených i nových technik Vám náš kurz přinese nové palpační dovednosti, čtení z těla po jednotlivých myofasciálních liniích a nezbytnou funkční analýzu.
Dosažení vybalancovaného postavení kyčlí hraje klíčovou roli pro “trvale udržitelné” výsledky terapie. Kolem kyčelního kloubu je kolem 20 svalových jednotek uspořádaných do tří vějířů, jejich vyvážení je základním stavebním kamenem architektury lidského těla, slouží k vyrovnání stočení a posunů pánve. Naučíte se jemnou práci s adduktory a zevními rotátory kyčle – svaly s přímým myofasciálním napojením na pánevní dno, vyrovnání napětí v psoas komplexu s vlivem na vzorce pánve, bederní páteře i dechu.

V našem kurzu
•       zlepšíte pohyblivost páteře ve všech osách
•       zredukujete protektivní vzorce “držení “ a naopak hypermobility spojené se ztuhnutím určité části páteře
•     pomůžete sobě i klientům najít větší stabilitu při stoji a cvičení na jedné DK
•       pomůžete najít pocit jistoty u klientů, pokud jsou pro ně bolestivé pohyby do flexe, či extenze páteře
•       zmenšíte kompresi dolních Th a L úseků páteře tak, aby se mezibratlové ploténky mohly “nadechnout”
•       vybalancujete tah mezi mm. iliopsoas a piriformis
•       umožníte klientům v sedu zaujmout vzpřímenou posturu bez napětí a bolesti
•       zmenšíte bolesti a ochranné držení v dříve poraněné kyčli

Cena:

1 573 Kč včetně DPH, možnost využití odpočtu DPH!

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex