Načítám Akce

Pletenec ramenní a hrudní páteř – vyšetření, strategie a ošetření (online)

Při statickém a pohybovém hodnocení pletence ramenního a paží budeme používat principy Čtení z těla. Nároky na používání paží u počítačů a telefonů se zvýšily, což vyžaduje složité vyrovnávání stability versus pohyblivosti pro jejich správnou rovnováhu na hrudním koši a ramena mohou být snadno použita ke kompenzaci hrudních a krčních odchylek nebo být jejich příčinou.
Tyto kompenzační vzorce mohou často vést k problémům, které se přenášejí dolů do paží a rukou, nahoru do krku a čelisti, nebo dokonce do páteře a hrudního koše. Naučíte se rozpoznávat „ideální“ a kompenzované vzorce a porozumět jim ve vztahu ke zbytku těla. Předvedeme hodnocení při práci s živým modelem, což vám pomůže rozvinout vaše vlastní dovednosti v oblasti čtení z těla.
Na základě úvodního hodnocení bude vypracována strategie, jak pracovat na vytvoření větší rovnováhy a uvolnění. Předvedeme techniky uvolňování fascií, které poskytnou holistický pohled na práci s klienty při problémech s rameny a pažemi.

Našem kurzu se Vám dostane porozumění ve vyšetření a vedení terapie v následujících oblastech:

  • Vyrovnání pletence ramenního na hrudi
  • Uvolnění všech kloubů v rámci pletence ramenního
  • Techniky měkkých tkání pro myofascie pletence ramenního

Harmonogram:

17:00 – 18:00 úvod, funkční anatomie pletenců ramenních pohledem myofasciálních kontinuit
18:00 – 18:30 funkční vyšetření HKK, strategie ošetření
18:30 – 18:40 přestávka
18:40 – 19:00 posouzení funkce myofasciálních linií na paži
19:00 – 19:45 hands-on techniky rotátorová manžeta, SC kloub a “scapulo – thoracální kloub”
19:45 – 20:00 diskuse , závěr

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex