Načítám Akce

Využití pomůcek pro myofasciální uvolnění – možnosti a limity

Pro první pololetí 2024 jsme se rozhodli zařadit dva webináře, jež by měly pomoci vysvětlit a naučit Vás, jak významná je péče o vlastní tělo pomocí SMR pomůcek a následně vlastního protažení a uvolnění tkání, a tím i cíleného zvyšování rezilience našich těl. Doporučujeme proto brát webinář o SMR pomůckách a druhý o strečinku, jako navzájem se doplňující celek.
Pomůcky pro myofasciální uvolňování tkání si získaly během poslední dekády značnou popularitu, otázkou zůstává, zda vždy správně chápeme možnosti jejich využití a způsob, jakým působí na tkáně, co tkáně uvolňuje a co naopak stimuluje.
Potřeba jemnějšího rozlišování (nestačí rolovat se po válci) nás vedla k vypsání tohoto webináře, který by měl uvést na pravou míru mechanismy jejich působení a možnosti využití pro terapii a prevenci zranění.

Co se v našem workshopu dozvíte a naučíte?

  • mechanismy, ale zároveň i limity SMR (self-myofascial release)
  • různé typy pomůcek (válce, míčky, tyče, tejpy, atd.) a pro jaké tkáně je využít
  • Smysl zařazení vibrací do SMR
  • Kdy a jak pomůcky využívat (frekvence, zařazení do tréninku)
  • Množství testů, retestů a technik pro využití SMR pomůcek

K účasti na našem webináři není zapotřebí vlastnit všechny pomůcky použité při webináři (ač jeden foam-roller se hodí), naopak vystačíte s běžným overballem, tenisákem a jedním menším míčkem (golfový, kulička, či “hopík”). Naučíte se přepracovat celé tělo a zároveň detekovat místa na sobě vhodná pro toto uvolňování..

Harmonogram

17:00-17:30 mechanismy působení SMR, typy pomůcek (míčky, válce, duoball, sticky, atd)
17:30-18:30 SMR techniky pro uvolnění a stimulaci povrchové přední a zadní linie myofascie (testy a retesty pro plantární fascii, lýtkové svaly, hamstringy, vzpřimovač páteře, suboccipitální svaly, tibialis anterior, quadriceps femoris, sternocleidomastoideus)
18:30-18:45 přestávka
18:45-19:45 SMR techniky pro uvolnění a stimulaci boční, spirální a hluboké přední linie myofascie (fiibulární svaly, TIT, hýžďové svaly, šikmé břišní svaly, adduktory, hluboké zevní rotátory, rotátorová manžeta ramenního kloubu, iliopsoas, scaleni)
19:45-20:00 diskuse, závěr

Cena za zvýhodněný balíček:

Ve zvýhodněném balíčku jsou kurzy „Využití pomůcek pro myofasciální uvolnění – možnosti a limity“ a kurz „Strečink – co, proč, kdy a jak často protahovat?

účast živě: 2210 Kč
účast živě + záznam na 48 hod.: 2550 Kč
záznam na 48 hod: 2550 Kč

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex